تبلیغات
TRAXTOR - پرسپولیس - تراکتور؛ رویارویی کریمی و پرسپولیس
آذربایجان یوردوموز تراختور بوزقوردوموز

پرسپولیس - تراکتور؛ رویارویی کریمی و پرسپولیس

سه شنبه 1 مرداد 1392 11:06 ب.ظ

یازان : حامد نصیبی

پس از صعود شیرین تیم ملی به جام جهانی، آغاز لیگ برتر بهترین خبر برای هواداران میلیونی لیگ برتر است؛ اتفاقی که از روز چهارشنبه (فردا) رقم خواهد خورد.


سیزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران در حالی از دوم مرداد برگزار می شود که حضور تیم ملی ایران در جام جهانی به طور قطع در انگیزه بازیکنان موثر خواهد بود. در حالیکه به زعم کارشناسان در این فصل می توان از استقلال، سپاهان، پرسپولیس، تراکتورسازی و فولاد به عنوان مدعیان اصلی نام برد اما نمی توان از شگفتی های احتمالی لیگ نام نبرد.

لیگ برتر ایران در این دوره پس از شش سال بار دیگر با 16 تیم برگزار می شود. پر افتخارترین تیم حاضردر لیگ برتر سپاهان اصفهان با 4 دوره قهرمانی است. پس از این تیم استقلال با سه قهرمانی در رده دوم ایستاده است.

هرچند این دوره از رقابت های لیگ مانند سال گذشته درگیر حواشی مدیران دو باشگاه تهرانی بود و هریک از آنها دیگری را به خرج های میلیاردی متهم می کردند اما در این میان سپاهان اصفهان به زعم کارشناسان فوتبال با هوشیاری بیشتری خریدهایش را انجام داده است.

دوره سیزدهم رقابت های لیگ برتر با سقوط گهر دورود، پیکان تهران، صنعت نفت آبادان و آلومینیوم هرمزگان و صعود گسترش فولاد تبریز و استقلال صنعتی خوزستان آغاز خواهد شد. در این میان ذوب آهن اصفهان نیز با پیروزی در دو دیدار رفت و برگشت برابر پاس همدان در لیگ برتر ماندنی شد.

هفته نخست لیگ برتر فوتبال ایران چهارشنبه ساعت 22 با دو دیدار آغاز خواهد شد.

* پرسپولیس – تراکتورسازی

حساسترین دیدار هفته ی نخست لیگ برتر را شاگردان علی دایی و مجید جلالی در ورزشگاه آزادی برگزار خواهند کرد. علی دایی که فصل گذشته را در راه آهن سپری کرده بود و صراحتا از منتفی شدن حضورش در پرسپولیس سخن به میان آورده بود، به شکلی غیرمنتظره سکان هدایت سرخ های پایتخت رابرعهده گرفت و دست به تغییرات گسترده در این تیم زد. تغییراتی که حتی دامن کریم انصاریفرد را هم گرفت و او این فصل در تراکتورسازی توپ خواهد زد.

حساسیت دیدار این دو تیم در سالهای اخیر زیاد بوده و همواره دیدارهای این دو تیم در تهران و تبریز از دیدارهای جذاب شده است. این دو تیم پیس از آغاز لیگ یک بازی دوستانه برگزار کردند که در نهایت پرسپولیس با یک گل تراکتورسازی را مغلوب ساخت.

حضور علی کریمی و کریم انصاری فرد در تراکتورسازی که در فصل گذشته از ستون های پرسپولیس بودند به حساسیت های این دیدار خواهد افزود. هرچند که میزان تقسیم بندی احتمالی ورزشگاه آزادی میان هواداران پرسپولیس و تراکتورسازی مشخص نیست اما بدون شک حضور تماشاگران دو تیم در حساسیت این دیدار موثر خواهد بود. محمد نصرتی و جواد کاظمیان دیگر بازیکنان تراکتورسازی هستند که سابقه پوشیدن پرسپولیس را دارند و تقابلشان با پرسپولیس می تواند بر جذابیتهای این دیدار مهم بیفزاید.

در تراکتورسازی هم مجید جلالی با کوله باری از دانش و یکسال کنار ماندن از فوتبال، آمده تا رویای قهرمانی تبریزی ها را جامه عمل بپوشاند. آنها در یارگیری خوب عمل کرده اند و نمی خواهند تجربه تلخ آسیایی سال گذشته شان دوباره تکرار شود. جلالی که بعد از اختلافاتش با چراغپور، پورغلامی را بعنوان دستیارش به تراکتورسازی اضافه کرده است می خواهد با تراکتورسازی قابلیت های فنی اش را مثل دورانی که در پاس حضور داشت، مجددا اثبات کند.باخیش ها : نظرات
سون دوزنله مه: - -